Planlægning – om at prioritere og omprioritere i en hektisk hverdag
views
Oplever du at dine opgaver flyder sammen til en grødet masse og at det er svært at se, hvad der er vigtigt? Oplever du jævnligt at der kommer opgaver ind fra højre, der måske er vigtige, måske ikke? Hvem skal du sige nej til, hvem skal have forrang?
Målet med webinaret er, at du:
Oplægsholder er Kirsten Andersen, Mnemosyne Kurser. Kirsten er selvstændig konsulent og underviser i en bred vifte af kurser, har været medudvikler af flere forskellige e-læringskurser til staten, gennemført adskillige webinarer og er forfatter/medforfatter til 10 bøger - heraf to om personlig planlægning (Planlæg bedre - få mere tid & Er det så svært at lede sig selv - om personlig planlægning). Se mere om Kirsten Andersen på www.mnemosyne.dk.
Få et fagligt indblik i en bred vifte af emner med IDAs webinarer. Visit our english site. Læs om Databeskyttelse i IDA.